Decydując o podjęciu współpracy z biurem projektowym podczas realizacji remontu nowego mieszkania lub domu należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Bardzo ważne jest między innymi zapewnienie przez architekta szerokiego zakresu usług. Kompleksowa umowa z projektantem wnętrz powinna zawierać między innymi spodziewany kosztorys w oparciu o finansowe oczekiwania klienta, a także pełen zakres usług, takich jak projekt oświetlenia oraz nadzór podczas remontu.
Etapy współpracy z architektem wnętrz
Pierwszy etap współpracy to praca koncepcyjna. W pierwszych tygodniach powstaje projekt w stylu zgodnym z oczekiwaniami klienta. Dokumentacja zawiera między innymi profesjonalny projekt oświetlenia, posadzek, sufitów, wprowadzone ewentualne zmiany lokatorskie lub zmiany w układzie ścian domu. Po zatwierdzeniu koncepcji na projekt, każdy pokój zostaje przedstawiony na wizualizacji 3D. Następnie odbywa się dobór materiałów, z których architekt wnętrz tworzy moodboard z inspiracjami. Klient może dokonać wyboru kolorów i konkretnych materiałów, z których zostaną wykonane wszystkie elementy wyposażenia oraz dodatki.
Zakupy i dobór materiałów do remontu
Projektant wnętrz bierze pod uwagę czego potrzebuje każdy wykonawca podczas remontu i przygotowuje szczegółową listę wszystkich potrzebnych materiałów. Klient dzięki temu może bez problemu odnaleźć zarówno wszystkie dodatki, jak i wykonać precyzyjny dobór mebli i kolorów pozwalających na odzwierciedlenie projektu w rzeczywistości.
Nadzór nad ekipą remontową
Zarówno ekipa remontowa, stolarz, jak i każdy inny wykonawca potrzebuje precyzyjnej dokumentacji wykonanej przez architekta, aby wykonać swój zakres prac. Nadzór i koordynacja oferowane przez biuro projektowe wnętrz to świetne wsparcie dla inwestora, który nie ma tak obszernego doświadczenia oraz kwalifikacji do przeprowadzania remontów.
Materiał zewnętrzny