Tutaj jesteś

Glebogryzarka przyda się na pewno

28 grudnia, 2020 Ogród glebogryzarka

Ogród, niewielki przydomowy trawnik, czy też spory kawałek ziemi pod naszym oknem powinien być tą przestrzenią, która cieszy oko. Jak wszystko, co się znajduje w naszym otoczeniu, wymaga odpowiednich narzędzi oraz nakładów pracy. Dobrze dobrane zabiegi pielęgnacyjne, wykonane w odpowiednim czasie, zaowocują w przyszłości. Warto więc zdobyć trochę wiedzy na temat, jak należy postępować z ogrodem, by cieszył on nasze oko, zwłaszcza w ciepłą porę roku. Warto też pamiętać o tym, że zieleń za oknem wpływa także na dobrostan tych ludzi, którzy tylko przechadzają się obok naszego kawałka ziemi. Nie mówiąc już o szeroko pojmowanej przyrodzie. Inwestycja w roślinny oraz ziemię to nasz wkład w lepsze życie na Ziemi.  

  1. Jakie są rodzaje glebogryzarek?
  2. Na co zwrócić uwagę wybierając glebogryzarkę?

Jakie są rodzaje glebogryzarek?

Jednym z urządzeń, w które na pewno warto zainwestować, jest glebogryzarka. Jej zakup będzie strzałem w dziesiątkę. Uwolni nas on od ciężkiego oraz niewdzięcznego zajęcia, jakim jest niewątpliwie przekopywanie ogrodu bądź trawnika. Obecnie na rynku bez trudu zaopatrzymy się w tego typu urządzenia. Wystarczy tylko przyjrzeć się z bliska temu, co na co dzień oferują markety oraz sklepy ze sprzętem ogrodniczym. Jeśli nie jesteśmy do końca pewni, jakie urządzenie zamierzamy kupić, możemy skorzystać z różnego rodzaju blogów, vlogów, czy też fachowych artykułów, które na pewno pomogą nam podjąć odpowiednią decyzję. Samych zakupów możemy potem dokonać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Bardzo ciekawą propozycję, jeśli chodzi o tego typu produkty przygotowała dla nas Castorama. Na ich stronie internetowej bez trudu zapoznamy się z różnymi urządzeniami, dla których dobre napowietrzenie oraz przekopanie naszej gleby to pestka. Przyjrzyjmy im się z bliska. Poszukując odpowiedniego modelu glebogryzarki możemy się spotkać z trzema podstawowymi jej typami: glebogryzarką ręczną, elektryczną, a także spalinową. Model ręczny sprawdzi się w niedużych ogródkach, które charakteryzują się, np. wąskimi oraz długimi grządkami. Nie odczujemy wówczas braku napędu jako szczególnie kłopotliwej cechy. Ziemia zostanie odpowiednio spulchniona oraz napowietrzona. Dzięki temu trawa, czy też inne rośliny będą nam o wiele lepiej rosły. W przypadku większych areałów warto sięgnąć po urządzenia z odpowiednim napędem. Glebogryzarka elektryczna czy też spalinowa sprawdzi się w ogrodach, których rozmiary wykraczają powyżej 500 mkw. Są to produkty, dzięki którym praca zostanie wykonana szybko, a my nie zmęczymy się zbytnio, obsługując glebogryzarkę. 

Na co zwrócić uwagę wybierając glebogryzarkę?

Z istotnych parametrów, na które każdorazowo należy zwrócić uwagę, kupując urządzenie, trzeba wymienić: moc silnika glebogryzarki, szerokość pracy, zmienną głębokość pracy oraz mobilność urządzenia. Każda glebogryzarka może mieć swoje za i przeciw, ale to my musimy ostatecznie podjąć decyzję, jaki produkt kupujemy. Duża moc silnika pozwoli nam na uporanie się z dużymi trawnikami, czy też ogrodami. Przyda się ona także w przypadku, gdy mamy do czynienia z gliną albo innym twardym podłożem. Warto także pamiętać o tym, by nabywać takie urządzenia, które mają wysokiej jakości noże. Słabe części mogą szybko ulec zniszczeniu, a to będzie wymagało napraw. Mała moc silnika będzie wystarczająca przy glebach lekkich oraz mniejszych areałach poniżej pięciuset metrów kwadratowych. W przypadku najmniejszych ogródków, gdzie ziemia nie jest mocno spoista, wystarczającą może się okazać inwestycja w glebogryzarkę ręczną. Ręczne glebogryzarki mają szerokość pracy zębów spulchniających do około pięćdziesięciu centymetrów. Glebogryzarka ogrodowa z napędem mechanicznym pozwoli nam na szerokość pracy w zakresie od pięćdziesięciu do osiemdziesięciu centymetrów. Oznacza to więcej pracy, wykonanej w o wiele szybszym czasie. Bardzo istotnym parametrem może być dla nas także głębokość pracy naszego urządzenia. Duża moc oraz odpowiednia głębokość pracy przydadzą się wszędzie tam, gdzie ziemia jest twarda oraz stosunkowo mocno zachwaszczona. Jeśli chodzi o  mobilność pamiętajmy o tym, że modele elektryczne są uzależnione od podłączenia do sieci, a więc kabel glebogryzarki może mieć swoje ograniczenia. Modele spalinowe pozwalają na pracę, bez konieczności oglądania się na zasilanie. To samo tyczy się także modeli ręcznych. Tam więc, gdzie mamy do czynienia z miękką ziemią a także niewielkim areałem, przyda się glebogryzarka ręczna. W przypadku dużych obszarów ziemi oraz gleby, która może stwarzać problemy, lepiej zaopatrywać się w urządzenia mechaniczne o odpowiedniej mocy, czyli sześćset lub więcej watów. Do niektórych glebogryzarek można dołączyć dodatkowe usprawnienia, które zamienią ją w areator, kopaczkę do warzyw, nóż do ścinania roślin, czy też niewielki pług śnieżny i in. Warto pamiętać o takich potencjalnych opcjach, gdyż to może oznaczać sporą oszczędność podczas zakupów, z której na pewno warto skorzystać. Najważniejszą sprawą jest więc dokładne określenie własnych potrzeb oraz nabycie takiego urządzenia, z którego będziemy w pełni zadowoleni. 

admin

Redakcja eptsil.pl to grupa specjalistów związanych z ogrodem, domem, budownictwem. W naszych artykułach znajdziesz wiele przydatnej wiedzy i ciekawostek.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?